Države svijeta okupljene radi usvajanja novog smjerokaza održivog globalnog napretka zrakoplovstva
Montreal, 24. rujna 2013. – Preko 1.400 izaslanika koji zastupaju 191 državu clanicu Medunarodne organizacije civilnog zrakoplovstva (ICAO), glavne medunarodne organizacije i udruge zrakoplovne industrije, pridružile su se specijaliziranoj ustanovi UN-a za zrakoplovstvo u otvaranju 38. zasjedanja njezine Skupštine, koja se sastaje svake trece godine u Montrealu.
Države svijeta okupljene radi usvajanja novog smjerokaza održivog globalnog napretka zrakoplovstva
Montreal, 24. rujna 2013. – Preko 1.400 izaslanika koji zastupaju 191 državu clanicu Medunarodne organizacije civilnog zrakoplovstva (ICAO), glavne medunarodne organizacije i udruge zrakoplovne industrije, pridružile su se specijaliziranoj ustanovi UN-a za zrakoplovstvo u otvaranju 38. zasjedanja njezine Skupštine, koja se sastaje svake trece godine u Montrealu. Ministri Vlada sudionica i dužnosnici civilnog zrakoplovstva raspravljat ce niz globalnih pitanja od kljucne važnosti za ICAO tijekom sljedeca dva tjedna, mnoga od kojih ce utjecati na to kako ce države i operatori izaci na kraj s udvostrucenjem zracnog prometa koje se ocekuje prije 2030. godine. Na ovogodišnjoj Skupštini ICAO-a, Republiku Hrvatsku predstavljaju Veselko Grubišic, veleposlanik RH u Kanadi i stalni predstavnik pri ICAO, Omer Pita, direktor Hrvatske agencije za civilno zrakoplovstvo i Dan Simonic, pomocnik ministra za zracni promet.
„Brze i pouzdane zrakoplovne veze ostaju kljucnim cimbenikom za društveno-ekonomske nade i ocekivanja poslovne zajednice i narode širom svijeta“, potvrdio je predsjednik Vijeca ICAO Roberto Kobeh Gonzalez. „širenje naših kapaciteta sa 100.000 na 200.000 letova dnevno kroz manje od dva desetljeca, suocilo je planiranje u zrakoplovstvu sa znacajnim izazovima, kako s gledišta sigurnosti sustava, ucinkovitosti, zaštite, ekonomske isplativosti i zaštite okoliša. Poslovni subjekti i putnici širom svijeta okrecu se prema ICAO-u radi pomoci u upravljanju ovim procesima bez narušavanja postojece razine usluga, i upravo je to ono što naše države clanice ovdje žele postici.“.
Priopćenja