RH sudjelovala na 7. INAS svjetskom atletskom dvoranskom prvenstvu

Od 14-18. ožujka 2012. Atletska reprezentacija osoba s intelektualnim poteškocama natjecala se na 7th INAS World Indoor Athletichs Championships u Manchesteru – Ujedinjeno Kraljevstvo. Prvenstvu je prisustvovao i veleposlanik Tomic koji je podijelio medalje u disciplini troskok u kojoj je Mikela Ristoski bila zlatna sa svjetskim rekordom.

U reprezentaciji su bili atleticarka Mikela Ristoski (clan AK Medulin iz Medulina) koja je osvojila zlatnu medalju i postigla svjetski rekord u troskoku 11,25m a u skoku udalj sa skokom od 5,09m bila je treca. Zoran Talic (clan AK AGRAM za osobe s invaliditetom Zagreb) bio je odlican i u skoku udalj i u trci na 60m – u obje discipline postigao je osobne rekorde. Odradio je odlicno obje discipline u nepuna dva sata – od 12 i 30 – 14 sati morao je nastupiti u obje a prije toga u 10 i 30 imao je i polufinale trke na 60m gdje je ubjeddljivo pobijedio s najboljim rezultatom za finale. Prvo je trci na 60m pobijedio ubjeddljivo s rezultatom7,23sec a u skoku udalj skocio svoj novi osobni rekord u dvorani skokom od 7,01m. Tim rezultatom nagovijestio je borbu za zlatnu medalju ove godine na Paraolimpijskim igrama u Londonu 2012. Goran Jelic (clan AK Sokol Bjelovar) odlicno je poveo trku u svojoj grupi na 1.500m i vodio nepuna dva kruga. U cetvrtom krugu došlo je do naguravanja Gorana s još jednim atleticarem iz Portugala pri cemu je Goran izgubio ritam, malo posrnuo, i nastavio utrku da bi odustao u 6-om krugu od dalje trke jer je tada bio 5.ti zadnji. Goranu treba što veci broj natjecanja radi sticanja iskustva i nisam siguran koliko je dobro da trci sa seniorima dok ne stekne dovoljno iskustva. Martin Budimir (clan AK Uspon Velika Gorica ) prvi puta je nastupio na jednom velikom natjecanju i postigao solidan rezultat u trci na 1.500m od 4.36,95. Ocito velika trema i neiskustvo bili su glavni razlog 13.og mjesta, ali Martin je na dobrom putu da vremenom postane dobar srednjoprugaš. Stanje u reprezentaciji i sportska atmosfera bili su besprijekorni. Reprezentacija takoder na izvanrednoj suradnji zahvaljuje HPO-HASOSI oko organizacije puta, avio karata, smještaja i svega što prati ovakva natjecanja.