SP VATERPOLO HR

Veleposlanik RH u Rimu, Tomislav Vidoševic, pretposljednjeg je dana Svjetskog prvenstva u vodenim sportovima u Rimu nazocio susretu za broncanu medalju izmedu vaterpolskih reprezentacija Hrvatske i SAD-a, finalu utrke na 50 metara slobodno, u kojoj je sudjelovao najbolji hrvatski plivac Duje Draganja te ceremoniji svecane dodijele medalja i bronce hrvatskoj reprezentaciji u vaterpolu. Naime, pobjedom nad Rumunjskom 7:5 u cetvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Rimu hrvatski su se vaterpolisti plasirali medu najbolje cetiri momcadi na svijetu te su se dana 30. srpnja susreli sa reprezentacijom Srbije. O navedenoj polufinalnoj utakmici Veleposlanstvo RH u Rimu obavijestilo je predstavnike Hrvatske zajednice u Rimu te predstavnike hrvatskih svjetovnih i crkvenih institucija te organiziralo zajednicki odlazak na navedeni susret i bodrenje hrvatske reprezentacije. Nakon dinamicnog i napetog susreta hrvatska je vaterpolo reprezentacija izgubila je od Srbije sa 11: 12 te se time oprostila od obrane naslova svjetskog prvaka.

Veleposlanik RH u Rimu, Tomislav Vidoševic, pretposljednjeg je dana Svjetskog prvenstva u vodenim sportovima u Rimu nazocio susretu za broncanu medalju izmedu vaterpolskih reprezentacija Hrvatske i SAD-a, finalu utrke na 50 metara slobodno, u kojoj je sudjelovao najbolji hrvatski plivac Duje Draganja te ceremoniji svecane dodijele medalja i bronce hrvatskoj reprezentaciji u vaterpolu. Naime, pobjedom nad Rumunjskom 7:5 u cetvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Rimu hrvatski su se vaterpolisti plasirali medu najbolje cetiri momcadi na svijetu te su se dana 30. srpnja susreli sa reprezentacijom Srbije. O navedenoj polufinalnoj utakmici Veleposlanstvo RH u Rimu obavijestilo je predstavnike Hrvatske zajednice u Rimu te predstavnike hrvatskih svjetovnih i crkvenih institucija te organiziralo zajednicki odlazak na navedeni susret i bodrenje hrvatske reprezentacije. Nakon dinamicnog i napetog susreta hrvatska je vaterpolo reprezentacija izgubila je od Srbije sa 11: 12 te se time oprostila od obrane naslova svjetskog prvaka. Pretposljednjeg se dana Svjetskog prvenstva u vodenim sportovima u Rimu, 1. kolovoza, hrvatska vaterpolo reprezentacija borila za trece mjesto u utakmici protiv SAD-a. U trecoj cetvrtini naši vaterpolisti polako preokrecu dotadašnji tijek susreta te pobjeduju rezultatom 8:6 cime osvajaju broncu na Svjetskom prvenstvu u Rimu. Mnogi nazocni su, uvažavajuci cinjenicu da se radi o sedmoj utakmici za trece mjesto na velikim i znacajnim natjecanjima te prvoj pobjedi, sretno komentirali kako je time višegodišnji „crni niz završio“. Naime, nakon svih izgubljenih utakmica za trece mjesto te tužnih epizoda, pocevši upravo od Rima 1994. godine i prvog nastupa Hrvatske na Svjetskom prvenstvu, s posebnim oduševljenjem je docekano da se upravo u Rimu, 15 godina kasnije, takoder na SP-u, osvoji bronca. „Imamo je! Medalja je tu. Broncanog je sjaja. Prva takva u povijesti za hrvatske vaterpoliste“, komentirali su oduševljeno brojni navijaci. Nakon što je cestitao izborniku Ratku Rudicu i hrvatskoj reprezentaciji na pobjedi, veleposlanik RH u Rimu nazocio nakon navedenog susreta i finalnoj utrci na 50 metara slobodno u kojoj je Duje Draganja osvojio cetvrto mjesto. Najbolji hrvatski plivac otplivao je navedenu dionicu za 21.38 sekundi te nije uspio ponoviti rezultat iz polufinalne utrke kada je plivao devet stotinki brže i time srušio hrvatski rekord. Zlato je, kao i na 100 slobodno, otišlo oko vrata brazilca Cesara Ciela Dilha (21.08) aktualnog olimpijskog pobjednika u ovoj disciplini. Nakon vecernjeg dramaticnog finala Svjetskog prvenstva u vaterpolu u Rimu koji je odlucen tek u drugoj seriji peteraca, u kojoj je Srbija svladala španjolsku s konacnih 14:13 i time osvojila prvo mjesto na SP u Rimu, veleposlanik RH je u društvu senatora Paola Barellija, predsjednika Talijanskog plivackog saveza pratio i svecanu ceremoniju dodijele medalja vaterpolo reprezentacijama te sjajne prve bronce vaterpolo reprezentaciji RH. U pracenju nastupa hrvatskih športaša na Svjetskom prvenstvu i službenim kontaktima s organizatorima, stalno su sudjelovali Iva Pavic, voditeljica Konzularnog ureda u VRH u Rimu, te savjetnica u VRH pri Svetoj Stolici Nevenka Grdinic. U nedjelju 2. kolovoza svecanom ceremonijom završeno je XIII Svjetsko prvenstvo u vodenim sportovima u Rimu.