• Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
Hrvatska ženska karate reprezentacija, u sastavu Sadea Bećirović, Lucija Lesjak, Lea Vukoja i Nikolina Golomboš osvojila je brončanu medalju na 26. Svjetskom prvenstvu u karateu u Budimpešti (24. – 26. listopada 2023.) U borbi za treće mjesto, 29. listopada, nakon pobjeda nad Turskom, Belgijom i Marokom te poraza od Španjolske za ulazak u polufinale, sjajne hrvatske karatistice premoćno su svladale reprezentaciju Mađarske te tako osvojile brončanu medalju. Također u Budimpešti, održano je i Svjetsko prvenstvo u para-karateu, a hrvatska predstavnica Daniela Topić osvojila je također brončanu medalju u natjecateljskoj kategoriji K22.  Hrvatska je na ovom Svjetskom prvenstvu imala najmlađu mušku reprezentaciju u katama u sastavu Ivan Martinac, Enes Garibović, Anđelo Kvesić, Ivan Kvesić, Karlo Raguž, Zvonimir Živković i Leon Tomljanović. Uspjehe hrvatskih reprezentativaca te ponaosob slavlje brončanih hrvatskih karatistica popratili su i predstavnici Veleposlanstva Republike Hrvatske u Mađarskoj, Bruno Lopandić, diplomatski savjetnik i Marina Sikora, prvi tajnik. Ministar vanjskih i europskih poslova dr.sc. Gordan Grlić Radman, u telefonskom razgovoru, čestitao je predsjedniku Hrvatskog karate saveza Davoru Cipeku na sjajnom nastupu hrvatskih karatista i brončanim medaljama te predanom radu nacionalnih trenera, Danila Domdjonija i Esada Garibovića.

Fotografije: CroKarate i VRH