ples

U Tokiju je jucer završilo 12. Svjetsko prvenstvo u sportskom plesu Rogers Cup. U kategoriji latinskih plesova, hrvatski par Zoran Plohl i Tatjana Lahvinovich, premda favoriti, osvojili su trece mjesto i broncanu medalju.

U Tokiju je jucer završilo 12. Svjetsko prvenstvo u sportskom plesu Rogers Cup. U kategoriji latinskih plesova, hrvatski par Zoran Plohl i Tatjana Lahvinovich, premda favoriti, osvojili su trece mjesto i broncanu medalju. Suci su po prvi puta u finalu ocjenjivali novim selektivnim nacinom od 1 do 6. Tako se dogodilo da je zbog pada u jive plesu Zoran Plohl, usprkos sveukupnom izvrsnom dojmu, izgubio poene koje su hrvatskom paru najvjerojatnije odnijele prvo mjesto. Inace na 12. Rogers kupu ove godine nastupio je citav niz mladih, osobito ruskih i talijanskih parova, pa je ovogodišnja konkurencija bila medu najjacima u proteklih nekoliko godina. Nakon natjecanja, hrvatski veleposlanik dr. Drago štambuk kao gost najveceg sponzora kupa Minoru Ote, na svecanoj je veceri za organizatore, plesace i suce održao govor u kojemu je cestitao natjecateljima, zaželio im prilagodbu novom nacinu ocjenjivanja, te osiguranje skorog ulaska sportskog plesa kao natjecateljske discipline u obitelj olimpijskih sportova.