Hrvatska reprezentacija sudjelovala na Svjetskom prvenstvu u sportskom streljaštvu

U Kairu je od 22. veljače do 5. ožujka 2021. godine održano Svjetsko prvenstvo u sportskom streljaštvu.

Hrvatska reprezentacija u sastavu Anton Glasnović, Giovanni Cernogoraz i Josip Glasnović osvojila je ekipnu zlatnu medalju u disciplini trap, uvjerljivo pobijedivši reprezentaciju Rusije.

U pojedinačnom finalu je Anton Glasnović s pogođena 122 goluba osvojio prvo mjesto, Cernogoraz se s 119 plasirao na peto, a Josip Glasnović je sa 116 zauzeo 15. mjesto.

Hrvatska streljačka reprezentacija je nakon sudjelovanja na kairskom natjecanju bogatija za dvije zlatne medalje. Natjecanje je održano uz poštivanje uvjeta sprječavanja širenja zaraze virusom COVID-19 i bez prisutnosti gledatelja. Hrvatski sportaši su još jednom pokazali sportsku izvrsnost unatoč otežanim uvjetima održavanja natjecanja.