Hrvatski mladi sportaši sudjelovali na 10. Europskom olimpijskom festivalu u finskom gradu Tampere

Hrvatski mladi sportaši sudjelovali na 10. Europskom olimpijskom festivalu u finskom gradu Tampere 10. Europski olimpijski festival mladih održan je u finskom gradu Tampere od 23. do 24. srpnja 2009. U konkurenciji 49 država sudionica, hrvatski sportaši osvojili su jednu srebrnu i dvije broncane medalje. Petnaestogodišnji Ivan Horvat osvojio je srebrnu medalju u skoku s motkom, skocivši 4.75m. Rukometaši su u utakmici za trece mjesto pobijedili Norvešku te Hrvatskoj donijeli broncu. Stjegonoša na otvaranju EYOF-a, judaš Jurica Katic osvojio je broncanu medalju u kategoriji do 90 kg. Finalnom danu natjecanja je nazocio i veleposlanik dr.sc. Damir Kušen koji je srdacno cestitao hrvatskim mladim sportašima.