Ministarstvo vanjskih i europskih poslova

Hrvatski rukometaši na događaju HTZ-a 'Hrvatska puna prvaka' u Budimpešti

U organizaciji ureda Hrvatske turističke zajednice u Mađarskoj, u središtu Budimpešte, uoči završnice Lige nogometnih prvaka, 30. svibnja 2026., predstavljen je projekt HTZ-a 'Hrvatska puna prvaka' u sklopu kojega su lokalni prolaznici, brojni turisti i navijači mogli susresti i hrvatske rukometne reprezentativce koji igraju u vodećim mađarskim klubovima: Mario Šoštarić i Marin Jelinić (OTP Bank-Pick Szeged) te Luka Cindrić i Ivan Martinović (ONE Veszprém). Hrvatska glazba i simboli, interaktivna natjecanja i nagrade, upravo i na Dan državnosti Republike Hrvatske, efektno su i ovdje povezali hrvatsku sportsku i turističku izvrsnost. Događaju je uz direktoricu Ureda HTZ.a u Mađarskoj prisustvovao i hrvatski veleposlanik dr. sc. Mladen Andrlić sa suprugom i suradnicima, a tom je prigodom hrvatskim vice-prvacima svijeta uručio i simboličan poklon-uspomenu Veleposlanstva Republike Hrvatske u Mađarskoj.
 
Fotografije: VRH u HU i Čarna Kršul/MMC Croatica

Pisane vijesti