Državni tajnik Biščević je istaknuo da Republika Hrvatska prepoznaje političko, povijesno i pravno značenje i osjetljivost kosovskog pitanja, te da Ahtisaarijev prijedlog, kao i dalji odnos Beograda i Prištine, promatra prije svega kroz interes za trajnu stabilnost i sigurnost europskog jugoistoka uz ostalo i kroz naglašenu odgovornost za puno poštivanje demokratskih standarda i zaštitu ljudskih i manjinskih prava na Kosovu. Republika Hrvatska, rekao je državni tajnik Biščević, kao zemlja u naprednoj fazi pristupanja euroatlantskim integracijama, vodi računa o stavovima međunarodne zajednice i aktivno prati diplomatske napore Kontaktne skupine, Europske unije, Sjedinjenih Američkih Država i drugih članica Vijeća sigurnosti Ujedinjenih Naroda.
Državni tajnik Biščević je naglasio punu važnost daljnjeg unapređivanja bilateralnih odnosa između dvije države, te je s tim u vezi naglasio očekivanja Republike Hrvatske za skorim formiranjem vlade u Srbiji koja će nastaviti demokratske reforme i proeuropsko usmjerenje. Također je istaknuo kako Republika Hrvatska kao predsjedateljica Procesom suradnje u jugoistočnoj Europi (SEECP) smatra da zajednički s ostalim zemljama sudionicama SEECP-a u znatnoj mjeri može dati doprinos ukupnom napretku jugoistočne Europe u euroatlantskim procesima, što je svakako širi pozitivni kontekst od interesa za Srbiju.
Na kraju razgovora državni tajnik Biščević je izvijestio veleposlanika Cvetićanina da je u tijeku upućivanje zahtjeva UNMIK-u za otvaranje Ureda za vezu Republike Hrvatske u Prištini slijedom nedavne odluke Vlade Republike Hrvatske.